会社で寝よう。という不謹慎なふざけたアプリw

合資 会社 設立

会社で寝よう。という不謹慎なふざけたアプリw

詳細について 合資 会社 設立Photo by 都会のビル群|フリー写真素材・無料ダウンロード-ぱくたそ

近いうちに、起業(会社設立)しようと思っています。

個人事業のままでも特に問題はないのですが、代表取締役社長と名乗ってみたいんです。 (普通なら法人成りするのには税金対策、取引先に対する信頼度を上げるといった理由があるのだと思いますが。。。)

男のロマンじゃないですか。人生で一度は社長になってみたいじゃないですか。 失敗したら畳めばいいし。 ですが、そもそも起業するために何を知れば、何をすればよいのか全くわからない。

というわけで、数回にわたって不定期で「起業(会社設立)のために」と題し、私が実際に仕入れた知識や行った手続きなどを紹介していきたいと思います!

第1回の今回は「会社の種類」について。 一般的には「株式会社」が良く知られていると思いますが、ほかにも会社にはいくつかの種類があります。一体どういう違いがあり、どれを選べばよいのでしょうか?

合資会社・合名会社

合資会社は有限責任・無限責任社員から構成される会社で、合名会社は無限責任を負う社員のみの会社。 (その他の違いもあるがここでは割愛) 株式・合同会社の社員は有限責任のみを負うため�

Source: http://gramuzyka.redblog.gk24.pl/2014/03/03/tania-dobra-muzyka-gdzie-ja-kupic/Jako człowiek nałogowo kupujący płyty z muzyką nauczyłem się szukać cenowych okazji. Oto kilka miejsc, gdzie można znaleźć dobrą muzykę w dobrej cenie.

Tanie płyty / Tania muzyka

Od razu zaznaczam: to żadna wiedza tajemna, więc dla większości z Was nie będzie to żadną nowością. Sam szperam w nich od kilku lat ze świetnym skutkiem. Moja dyskografia sukcesywnie się powiększa i…

Po pierwsze – kupuję płyty, które chcę mieć na półce w niższej cenie.

Po drugie – poznaję nowe wartościowe zespoły, za muzykę których nie muszę płacić fortuny.

* empik.com – to miejsce, gdzie najczęściej szukam cenowych muzycznych okazji. To tutaj kupiłem całkiem ostatnio płyty „Rebel Meets Rebel” za 13 złotych, Kult MTV Unplugged (2CD + DVD) za 25 złotych, Abradab „Ostatni poziom kontroli” za 19 złotych, a wcześniej m.in. Marylin Manson „Mechanical Animals” za 18 złotych, Sade „Bring Me Home Live” (CD + DVD) za 30 złotych, Totam „Let’s Play” za 10 złotych, Apatia „Pneuma” za 13 złotych, Hey „Karma” za 10 złotych, Anita Lipnicka, John Porter „Goodbye”. Mógłbym wymieniać tak długo, bo zamówień było już sporo. Dziś część tych płyt kosztuje dwa razy tyle, inne mają tę samą cenę, jeszcze inne pewnie trochę potaniały.

Aby znaleźć promocje na empik.com, wystarczy ze strony głównej wejść w dział MUZYKA, a tam po lewej stronie mamy PROMOCJE odpowiednio posegregowane, np.: Muzyka polska i zagraniczna do 60% taniej, Ponad 300 płyt od 18,99 zł, Jazz i muzyka klasyczna do 50% taniej. Zakładki te mogą się zmieniać, warto więc zaglądać co jakiś czas, czy nie pojawiła się nowa promocja.

Warto też od czasu do czasu zajrzeć na http://www.empik.com/regulaminy-empiku. Tu z kolei pojawiają się informacje dotyczące promocji w fizycznych salonach EMPiK.

Mam też jeszcze jeden sposób na znalezienie tanich płyt z dobrą muzyką. Wchodzę do działu muzyka, wybieram konkretną kategorię (np. ciężkie brzmienia, hip-hop) i wybieram opcję „Sortuj według:” >>> Ceny rosnąco. I otrzymuję wyniki wyszukiwania płyt w danej kategorii od najtańszych.

Internetowy sklep Empiku przez długi czas był moim głównym źródłem tanich płyt. Przede wszystkim dlatego, że ma opcję osobistego odbioru w dowolnym punkcie sieci na terenie kraju – przy wyborze tej opcji nie płaci się za przesyłkę. Często warto nawet zamówić płytę, która jest na półce w Empiku, bo w sklepie internetowym jest o 1-4 złotych tańsza. Może to nie dużo, ale przy zakupie kilku płyt można wcale niemało zaoszczędzić.

Piszę jednak „był”, bo coraz chętniej robię zakupy na merlin.pl.

* merlin.pl – jak tutaj znaleźć muzyczne promocje? Na stronie głównej jest zakładka PROMOCJE (tuż przy logo sklepu), a tam podział na poszczególne działy. Muzyka jest czwarta w kolejności. I już można nurkować, szukać, wybierać. Można również sortować płyty wg „ceny rosnąco”.

Tutaj kupiłem np. Kasia Nosowska „Unisexblues” za 18,50 zł , Ania Rusowicz „Mój big-bit” za 17,35 zł, Quuens Of The Stone Age „Songs for the deaf” za 17,50 zł, John Porter „Back In Town” za 13 złotych, Proletaryat „Prawda” za 20 zł, Audioslave „Revelations” za 17 zl, Thy Disease „Anshur Za” za 7,50 zł, Mademoiselle Karen „Attention” za 7 zł,, Cuba De Zoo „Rozkaz” za 7 zł, K.A.S.A. „Wszystko od nova” za 5 złotych.

Muzyczne promocje na merlin.pl i empik.com przynajmniej w części się pokrywają i zauważyłem, że często to merlin wygrywa cenowo. Zazwyczaj jest to 1-3 złote różnicy na korzyść pierwszego, ale najczęściej wybierałem empik.com właśnie ze względu na możliwość osobistego odbioru w dowolnym punkcie sieci, czyli oszczędzałem na przesyłce. Merlin oczywiście także ma punkty osobistego odbioru, gdzie koszty przesyłki wynoszą 0 złotych, ale tych jest zdecydowanie mniej i akurat w moim mieście punktu takowego nie ma (sprawdźcie jednak, może w Waszym mieście taki jest >>> http://merlin.pl/info/help/delivery.html#punktyOdbioru).

Przy kosztach przesyłki w okolicach 8-9 złotych zamówienie jednej płyty, która kosztuje np. 10 złotych na merlin.pl już niespecjalnie się opłacała, lepiej było wziąć ją za 13 złotych na empik.com. Ale… jakiś czas temu pojawiła się opcja odbioru przesyłki w kiosku Ruchu. Koszt to 6,50 zł, więc ciągle niemało, ale przy zamówieniu 3-4 płyt może już być bardziej ekonomicznie, niż na empik.com. Szczególnie, jeśli zamówienie złoży się z kolegą, który poniesie połowę kosztów przesyłki. A jeśli Wasze zamówienie przekroczy 89 złotych, to koszt przesyłki zmniejsza się o połowę do 3,25 złotego.

Dodatkowo na merlin.pl zdarzały się już promocje na przesyłkę, np. 99 groszy za odbiór w kiosku Ruchu, albo np. -15 procent na wszystko z działu Muzyka. Warto więc śledzić, albo zapisać się do niuslettera.

Dobra Muzyczka – na to miejsce trafiłem na Facebooku. Można tu kupić sporo dobrej muzyki w bardzo dobrej cenie. Najczęściej nie przekracza ona 8 złotych. Tu kupiłem już płyty takich wykonawców, jak Orbital, Lamb, Kosheen, Timbaland & Magoo, Gwen Stefani, Outkast, Joss Stone (każda za 8 zł), ale trafiłem także np. Carcass „Heartwork” (tu już za 36 złotych, ale to bardzo dobra cena za ten krążek, normalnie kosztuje 55-60 zł).

Znajdują się tu pojedyncze egzemplarze ciekawych albumów, zafoliowane tzw. Replay-CD, zdarzają się używane sztuki, ale działające bez żadnych zarzutów. Warto więc śledzić regularnie, co się na tym fanpage’u pojawia. Wystarczy wejść na >>> Dobra Muzyczka na Facebooku  zaklepywać płyty i kontaktować się na priv w sprawie opłaty i sposobu odbioru, przesyłki. Istnieje także możliwość zamówienia (nawet trudno dostępnej) płyty. Wystarczy podać autora i tytuł płyty, a prowadzący ten fanpage postara się pomóc w zakupie poszukiwanego krążka.

To są trzy najczęściej odwiedzane przeze mnie miejsca, gdzie można kupić niedrogo dobre płyty. Ale oczywiście miejsc takich jest dużo więcej. Oto jeszcze kilka z nich.

* fan.pl – na stronie głównej na pasku są dwa miejsce, gdzie warto zaglądać. To PROMOCJE i WYPRZEDAŻE. Można tu

Source: http://ushigyu.net/2015/08/04/type-of-company/

Leave a Replay

Submit Message